Zrekonštruovaný DOMOV bude domovom pre 87 klientov

Po rozsiahlej, takmer dva roky trvajúcej  rekonštrukcii sa klienti a zamestnanci zariadenia sociálnych služieb Domov predsa len dočkali. Slávnostné  otvorenie vynoveného a zmodernizovaného objektu na Nádražnej ulici v Partizánskom sa uskutočnilo v piatok 28. júna 2013, pri príležitosti 10. výročia vzniku tejto mestskej neziskovej  organizácie.

Pri slávnostnom prestrihnutí pásky asistovali primátorovi Jozefovi Božikovi poslanci NR SR Mária Janíková a Jaroslav Baška. Na otvorení nechýbali ani poslanci mestského zastupiteľstva, pracovníci mestského úradu, mestských organizácií a všetci tí, ktorí sa podieľali na tom, aby zariadenie sociálnych služieb mohlo uzrieť svetlo sveta.

Financovanie projektu a proces rekonštrukcie a modernizácie Domova boli náročné. V priebehu roka 2011 sa 35 klientov Domova presťahovalo do náhradných priestorov Nemocnice s poliklinikou v Partizánskom. Do vynoveného zariadenia sa vrátili takmer po dvoch rokoch. Do neľahkého obdobia sa vo svojom príhovore vrátil aj primátor Jozef Božik: „Keď mesto Partizánske podpísalo zmluvu v súvislosti s nenávratným finančným príspevkom z Európskej únie, nebolo to jednoduché obdobie. Vtedy sme si uvedomovali, že celý projekt má veľké riziká. Dodávateľ mal tiež svoje limity, a aj tieto limity boli prekážkou toho, aby stavba bola odovzdaná načas“.  Rekonštrukcia Domova stála takmer 1,8 milióna €. Mesto Partizánske investovalo do realizácie projektu viac ako 380-tisíc €, no výsledok je podľa primátora obdivuhodný. Novému šatu sa teší aj jeho riaditeľka Petra Zubatá: „Rekonštrukcia trvala dlho a bola náročná, ale sme konečne tu. Sme spokojní, že sme sa konečne mohli presťahovať a myslím si, že sa tu páči aj klientom“.

Domov, n.o., je kombinované zariadenie sociálnych služieb s kapacitou pre 87 klientov. Starostlivosť poskytuje pobytovou formou na dobu neurčitú.

(Tempo, upr.)

Môže sa Vám ešte páčiť...