Zo septembrového kontrolného dňa primátora na stavbách

Jeden ukončený, jeden vo finálnej fáze, dva na úplnom začiatku a ďalšie dva v plnom prúde. Aj takto možno v krátkosti sumarizovať stav aktuálnych investičných projektov, ktoré boli v utorok 22. septembra 2015 pod drobnohľadom primátora Jozefa Božika počas jeho pravidelného kontrolného dňa na stavbách. 

 

Multifunkčné športové centrum, ktoré vyrastá v areáli Základnej školy Radovana Kaufmana nadobúda z týždňa na týždeň reálnejšie kontúry. Oceľová konštrukcia novej veľkej telocvične už stojí na svojom mieste a robotníci momentálne montujú väzníky pre položenie strechy. Opláštenie objektu príde na rad v októbri. Hotové sú už aj základy objektov šatní a náraďovne. Súbežne sa robia aj prípravné práce na prekládku teplovodného kanála. Projekt v hodnote viac ako 1 milión eur má byť ukončený v apríli budúceho roka.

Rušno je i v samotnej budove Základnej školy Radovana Kaufmana, kde sa začala prvá etapa výmeny okien, ktorá potrvá do konca októbra. Jej financovanie sa mestu podarilo zabezpečiť prostredníctvom ministerstva školstva, z prostriedkov určených na havarijne situácie.

V plnom prúde sú aj práce na rekonštrukcii kaštieľa Vodný hrad v Šimonovanoch. Posledné letné dni využili robotníci na výmenu strešnej krytiny. „Bola odstránená pôvodná krytina, z dôvodu, aby sme zistili, podľa dendrologického výskumu, v akom stave sú krokvy a latovanie pod strechou, ktoré sa čiastočne vymenilo. Následne sme položili novú krytinu,“ vysvetlil stavbyvedúci realizačnej firmy Marek Krištofík. Ako ďalej uviedol, „v prípade výstavby suchej priekopy nás trošku spomalili archeológovia a nejaké pamiatkarské veci, ktoré sa tu našli, ale treba sa tomu venovať, keďže to je historická stavba“. Súčasne postupujú aj práce v interiéri, kde sa začali robiť izolácie a podlahy v suteréne.

K najnovším projektom samosprávy patrí aj rekonštrukcia jedného z pavilónov Základnej školy Rudolfa Jašíka na Štrkovci. Stavebné práce, ktoré sú zamerané najmä na zníženie energetickej náročnosti budovy, zahŕňajú zateplenie obvodového plášťa a strechy budovy, v interiéri sa bude kompletne prerábať elektroinštalácia, osvetlenie, ústredné kúrenie, urobia sa nové omietky a pribudne aj bezbariérové WC. Vynoveným pavilónom by sa mala najstaršia základná škola v meste popýšiť v novembri.         

So znížením nákladov na energiách počítajú po ukončení vyregulovania vykurovacej sústavy aj v ZŠ s MŠ na Veľkej okružnej. Projekt sa v týchto dňoch blíži do finále. „Radiátory už  máme vymenené a ďalej sa ešte bude robiť čiastočná rekonštrukcia výmenníkovej stanice, kde sa v rámci hydraulického vyregulovania osadia nové armatúry, aby bolo kúrenie úspornejšie,“ uviedol Michal Skokan z realizačnej firmy.

V polovici septembra ustal stavebný hluk v Centre voľného času, kde sa robila výmena krytiny a zateplenie striech na dvoch pavilónoch a časti spojovacej chodby. Na jednom z pavilónov boli tiež vymenené okná a zateplené obvodové múry.  

Môže sa Vám ešte páčiť...