Združenie mladých mesta Partizánske by malo oficiálne vzniknúť v máji

Zástupcovia Mestskej školskej rady v Partizánskom chválili v piatok 16. marca 2012 na stretnutí s primátorom mesta Jozefom Božikom termín ustanovujúceho snemu Združenia mladých mesta Partizánske.

 

Založenie Združenia mladých mesta Partizánske avizoval primátor už v novembri minulého roka. Jeho hlavnou náplňou bude organizovanie vlastných voľno-časových aktivít a jeho členovia budú mať možnosť nielen ovplyvňovať veci verejné, ale aj spoluorganizovať spoločenský život v meste. Ustanovujúci snem Združenia mladých mesta Partizánske sa uskutoční v piatok 18. mája 2012.    „Chceme vytvoriť Združenie mladých mesta Partizánske, ktorého členmi by ste boli aj vy žiaci základných škôl a študenti mesta. Chceme, aby ste si sami rozhodli, na akých podujatiach sa zúčastníte, na ktorých budete spoluorganizátormi, či organizátormi. Našim prvým spoločným podujatím bude koncert skupiny Horkýže Slíže a bol by som rád, keby sa májové koncerty pre mladých ľudí v meste stali tradíciou,“ povedal na stretnutí primátor.  Každý, kto chce byť členom združenia mladých, musí vyplniť prihlášku a zaplatiť 5-eurový členský poplatok. Následne mu bude vydaná členská karta, na základe ktorej bude mať zľavnené vstupné na podujatia a akcie organizované združením. O tom, na čo sa využije vyzbieraný členský príspevok, rozhodnú mladí ľudia sami medzi sebou. Činnosť združenia bude usmerňovať predsedníctvo a koordinátori z jednotlivých škôl. Na svoju schôdzkovú  a záujmovú činnosť budú mať členovia združenia vytvorené podmienky v dvoch klubovniach. Prvá bude v Centre voľného času Relax a druhá v Dome služieb Alfa.  Členovia združenia sa budú stretávať so zaujímavými občanmi mesta a osobnosťami slovenského športu či kultúry.

V diskusii žiaci a študenti adresovali primátorovi množstvo zaujímavých otázok ohľadne  rekonštrukcií škôl, využitia objektov materských škôl, dvoch výškových budov v meste, či v súvislosti s výstavbou bytov. Z odpovedí primátora ich najviac potešilo, že na vale rieky Nitry by mala pribudnúť kyslíková dráha a na letisku zasa detské a minigolfové ihrisko.

Môže sa Vám ešte páčiť...