Z októbrového kontrolného dňa primátora na stavbách

V súčasnej dobe má mesto rozpracovaných päť investičných projektov. Aktuálnu situáciu na stavbách monitoroval primátor Jozef Božik v utorok 13. októbra 2015 na pravidelnom kontrolnom dni.

 

Po piatich mesiacoch stavebných prác má budúce Multifunkčné športové centrum pri Základnej škole Radovana Kaufmana čoraz konkrétnejšiu podobu. Gro celej stavby, ktorá má byť hotová v apríli budúceho roka, tvorí nová veľká telocvičňa. „Oceľová konštrukcia telocvične je už zastrešená a v týchto dňoch sa začína s jej oplášťovaním. Súbežne sa pracuje aj na výstavbe šatní, kde sa po vybetónovaní základov realizujú murárske práce. Po nich bude nasledovať osadenie stropnej konštrukcie. Po prekládke a zahrnutí teplovodného kanála bude pokračovať aj výstavba tretieho objektu, náraďovne,“ opísal aktuálny stav prác vedúci Oddelenia územného rozvoja MsÚ Milan Kráľ.

Zmeny sa však nedejú len v areáli Základnej školy Radovana Kaufmana. Mestu sa podarilo získať z ministerstva školstva finančné prostriedky, určené na havarijné situácie, ktoré vykryjú prevažnú časť nákladov na aktuálne prebiehajúcu prvú etapu výmeny okien na budove tejto školy. Ako spresnil Ján Oravec z realizačnej firmy, celkovo ide o výmenu 42 kusov blokov okien na čelnej a zadnej strane vonkajšieho plášťa budovy. Práce majú byť ukončené 23. októbra.

Robotníkov vídať už viac ako mesiac aj v areáli Základnej školy Rudolfa Jašíka na Štrkovci. Dôvodom je rekonštrukcia pavilónu A, ktorá zahŕňa zateplenie strechy a obvodového plášťa, ale i kompletnú obnovu elektroinštalácie, ústredného kúrenia, osvetlenia a omietok v interiéri budovy. Realizačná firma má podľa zmluvy odovzdať hotovú stavbu v prvý decembrový týždeň, nevylučuje však ukončenie prác v predstihu.

Kompletnou rekonštrukciou prechádza aj veľká zasadačka mestského úradu. „Robíme úpravu povrchov, to znamená komplet nové stierky, osadili sme nové plastové okná s energetickým sklom, takisto bolo nutné vykonať rekonštrukciu ústredného kúrenia, vymeniť radiátory a rozvody upraviť tak, aby nerušili vzhľad tejto miestnosti. Súčasťou je nový kazetový strop, do ktorého budú osadené svietidlá so zvýšenou svietivosťou,“ informoval zástupca realizačnej firmy Ladislav Bánovský. Najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva, 27. októbra, sa bude konať už vo vynovených priestoroch.

Za ostatné týždne postúpili aj rekonštrukčné práce na kaštieli Vodný hrad v Šimonovanoch. Nová fasáda na objekte je pred dokončením, chýba už len konečný náter, vymenené sú už takmer všetky okná a robotníci dolaďujú posledné detaily na streche. „Začali sme realizáciu oplotenia, kde sú už vykopané a zaliate základy, teraz by mali nastúpiť betonáže a po nich samotná konštrukcia plota. Suchú priekopu okolo objektu máme hotovú zhruba na 90 percent a ďalej by sme chceli začať robiť spevnené plochy okolo kaštieľa, tzv. šlapáky, vykladané na ploche cca 500 metrov štvorcových,“ uviedol stavbyvedúci realizačnej firmy Marek Krištofík. V plnom prúde sú aj práce v interiéri. „Aktuálne ideme zalievať podlahové vykurovanie a pomaly ukončujeme omietky,“ dodal Krištofík.

Októbrový kontrolný deň zavŕšil primátor na sídlisku Šípok. V centre jeho pozornosti bol priestor pri novej autobusovej zastávke na Malinovského ulici. Ten ešte nedávno „zdobila“ stará zastávka s objektom novinového stánku, ktorá bola podľa požiadaviek občanov odstránená. V najbližších dňoch bude plocha vyasfaltovaná.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...