Z januárového kontrolného dňa primátora na stavbách

S investičným rozvojom mesta pokračujú v novom volebnom období aj pravidelné kontrolné dni primátora Jozefa Božika na stavbách. Prvý tohtoročný sa uskutočnil   v piatok 16. januára 2015 a zahŕňal najmä prehliadku projektov mesta, zavŕšených koncom minulého roka.     

Do skupiny posledných realizovaných investičným akcií mesta v uplynulom roku patrila ďalšia etapa výmeny okien v štyroch materských školách (MŠ). Prebiehala od novembra postupne v MŠ na Topoľovej, Makarenkovej a Malinovského ulici. Štvrtou v poradí bola MŠ Malá okružná, kde práce sfinalizovali v polovici decembra. Ako skonštatovala na kontrolnom dni jej riaditeľka Ľudmila Beňačková, nové okná sú už teraz v každej triede, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlilo aj na estetickejšom vonkajšom vzhľade zadnej strany školy.

Do útulnejších priestorov sa v novom roku vracajú aj škôlkari na Veľkej okružnej. „Koncom roka 2014 boli vymenené podlahy v dvoch triedach, v zborovni a v kancelárii zástupcu pre materskú školu. V pláne máme rekonštrukciu dezolátnej podlahy aj v ďalších dvoch triedach a pokiaľ nám to finančné možnosti dovolia, chceme následne  vymaľovať interiér školy a zakúpiť nové zariadenie,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa ZŠ pre MŠ Veľká okružná Darina Mináriková.

Priaznivé decembrové počasie tiež umožnilo realizáciu menších vonkajších projektov, dôkazom čoho je i zrekonštruovaný 60 metrov dlhý úsek chodníka v areáli MŠ na Makarekovej ulici.

Krátko pred Vianocami bola úspešne dokončená prestavba jedného z pavilónov Centra voľného času v Partizánskom, v ktorom bude mať svoje zázemie komunitné centrum. „Momentálne zariaďujeme priestory nábytkom a technikou. Predpokladáme, že činnosť komunitného centra začneme v tomto polroku,“ vysvetlil poverený riaditeľ CVČ Pavol Horňan, Pracovalo sa aj v ďalšom pavilóne centra, kde prešli renováciou staré hygienické zariadenia.  

Predposledný decembrový deň bola odovzdaná do užívania zrekonštruovaná a zateplená strecha mestského bytového domu č. 833 na Družstevnej ulici. „Robili sme celú zmenu zastrešenia a tepelnej izolácie  Pôvodný kanadský šindeľ sme vymenili za plechovú krytinu, pričom jej funkčnosť by mala byť približne 50 rokov,“ podotkol majiteľ realizačnej firmy Milana Rigo.

Spokojní sú aj klienti zariadenia sociálnych služieb Domov. Za ostatné týždne im vyrástol pod oknami mini park s fontánou a osvetlením, ktorý ešte na jar spestrí trávnik, tuje a trvalky. 

Aktuálne rozpracovaným projektom mesta je ďalšia etapy rekonštrukcie budovy so sídlom pošty v Šimonovanoch. Jej súčasťou je zateplenie celého objektu a renovácia spoločenských priestorov na prízemí. „Momentálne robíme vo vnútri omietky a následne prídu na rad obklady, dlažby a znižovanie stropov. S príchodom teplejších dní sa vrátime aj k exteriérovým prácam, ktoré sme počas zimného obdobia prerušili,“ povedal konateľ realizačnej spoločnosti Ondrej Bielský.

Reálne kontúry už nadobudla aj dvojradová zástavba rodinných domov, ktorú buduje súkromný investor na mieste zbúraného objektu bývalej materskej školy na Bezručovej ulici v Šimonovanoch. Ako z poverenia zástupcu investora informoval Jaroslav Tkáč, výstavba intenzívne napreduje a prvé domy by mali odovzdané novým majiteľom v lete.  

Môže sa Vám ešte páčiť...