Z decembrového kontrolného dňa primátora na stavbách

Po dlhých rokoch čakania si konečne aj Veľkobieličania budú môcť užívať podujatia a akcie v dôstojných spoločenských priestoroch. Technické služby mesta Partizánske, tak ako prisľúbili, dokončili koncom novembra výstavbu nového kultúrneho domu. Prehliadkou jeho priestorov sa začal v utorok 3. decembra 2013 posledný kontrolný deň primátora mesta Jozefa Božika na stavbách v tomto roku.

Výstavba kultúrneho domu, ktorá sa začala koncom februára tohto roka, bola podľa riaditeľa TSM  Jozefa Jarošinca náročná, s výsledkom je však spokojný: „Bojovali sme s počasím aj s dodávateľmi. Stavbu sa nám však napokon podarilo úspešne dokončiť v plánovanom termíne“.  V novostavbe  kultúrneho stánku sa nachádza spoločenská miestnosť s pódiom, kuchyňa, sklad, miestnosť pre kulisy, hygienické zariadenie a jedna voľná miestnosť, o využití ktorej sa ešte rozhodne. „Kapacita sály je do 200 ľudí, takže je to vhodné miesto aj na organizovanie osláv, svadieb i stužkových. Vonkajšia terasa bude môcť byť využívaná na letné akcie,“ dodal Jarošinec. S dokončením prioritnej investičnej akcie vo Veľkých Bieliciach vyjadril veľkú spokojnosť aj primátor, ktorý stavbu slávnostne prevzal do užívania už v nasledujúci deň.

Vynovené spoločenské objekty

V nových príjemných priestoroch sa budú spoločne stretávať nielen obyvatelia Veľkých Bielic. V týchto dňoch je vo finálnej fáze aj rekonštrukcia spoločenských priestorov na prvom poschodí budovy Pošty v Šimonovanoch, ktorá siaha od výmeny elektrických, vodovodných a plynových  rozvodov až po dispozičné zmeny spoločenských miestností, kuchyne či hygienických zariadení. „Momentálne robíme dokončovacie práce a stavbu odovzdáme podľa dohodnutého termínu, do 5. decembra,“ uviedol konateľ realizačnej firmy.

Po menších problémoch, spôsobených nepriaznivým počasím, sa koncom novembra podarilo dokončiť rekonštrukciu fasády čela budovy Domu kultúry v centre mesta, ktorej predchádzalo zateplenie a výmena okien. Úpravy a zateplenie bočných stien budovy, ako i dokončenie opravy prístrešku nad hlavným vchodom, sú plánované po skončení zimných mesiacov.  

Investície nájomcu nemocnice a TSK

Decembrový kontrolný deň mal i dve netradičné zastavenia. Prvé bolo v Nemocnici s poliklinikou v Partizánskom, ktorú má v prenájme akciová spoločnosť Svet zdravia. Dôvodom návštevy nemocnice boli najnovšie investície nájomcu do jej rozvoja a modernizácie. Nemocnica je síce v prenájme, ale je stále majetkom mesta. Dnešná návšteva nám potvrdila, že zmluva medzi mestom a nájomcom sa napĺňa optimistickejšie, než sme si mysleli pri jej podpise. Aktuálne investície do modernizácie interného oddelenia, gynekologickej ambulancie, kotolne, opravy striech, rekonštrukcie jedálne, či nájazdu pre sanitky svedčia o tom, že nemocnica skutočne napreduje,“ zhodnotil primátor.

Druhé zastavenie súviselo s finišujúcou rekonštrukciou povrchu 1400 metrov dlhého úseku cesty III. triedy medzi Partizánskym a Veľkými Kršteňanmi. Ako uviedol primátor, cesta je síce v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý na jej opravu vyčlenil 90-tisíc €, časť z nej sa však nachádza na území mesta.

Zmeny pre lepšiu organizáciu dopravy

Investície mesta smerovali aj do dopravnej infraštruktúry. Začiatkom novembra bol zrekonštruovaný povrch križovatky na Hrnčírikovej ulici a obnovené dopravné značenie. Pre lepšiu organizáciu dopravy pribudne v krátkom čase na križovatke aj vyvýšený deliaci ostrovček.

V posledných novembrových dňoch bola dokončená rekonštrukcia povrchu Februárovej ulice, vrátane kompletného odvodnenia a nového asfaltového krytu. „Máme pripravený projekt zmeny organizácie státia, ktorý budeme realizovať na jar. Stáť sa bude po novom na opačnej strane ulice,“ informovala prednostka MsÚ Dáša Jakubíková.

Vyššiu bezpečnosť chodcov na frekventovanej Mostovej ulici chce mesto docieliť oddelením vozovky od peších reflexnými klincami a ohybnými stĺpikmi. V rámci tohto projektu už bolo na ceste vyznačené vodorovné a osadené zvislé dopravné značenie. Osadenie stĺpikov, ktoré už malo byť urobené v týchto dňoch, sa však kvôli dodávateľovi posúva až na začiatok januára. „Stĺpiky, ktoré sme mali pripravené, sa dali ľahko demontovať, preto sme sa rozhodli objednať na poslednú chvíľu nové, kvalitnejšie. Dovoz však dlhšie trvá, pretože sa nikde v Európe nevyrábajú, iba v Číne,“ vysvetlil dôvod omeškania prác stavbyvedúci  dodávateľskej spoločnosti. 

Môže sa Vám ešte páčiť...