Vulkan otvoril centrum dizajnu a začína s výrobou obuvi pod vlastnou značkou

Spoločnosť Vulkan, a.s. oficiálne otvorila pri príležitosti 72. výročia od zahájenia výroby obuvi v Partizánskom svoje dizajnové centrum. Spoločnosť, ktorá ako jediná v regióne nadväzuje na tradíciu obuvníckej výroby Ján Antonína Baťu, v ňom bude navrhovať gumovú, gumovo-textilnú a textilnú obuv pod vlastnou značkou Novesta.   

Úlohou tímu dizajnérov centra  je pripraviť dvakrát ročne novú kolekciu obuvi na obdobie jar/leto a jeseň/zima, ktorá bude určená všetkým vekovým kategóriám a každý mesiac k predaju novú limitovanú sériu, ktorej výroba sa nebude opakovať. Kolekciou pod novou značkou Novesta, ktorú spoločnosť zakúpila minulý rok, sa Vulkan chce etablovať nielen európskom trhu, ale preraziť aj do celého sveta. „Chceme zvýšiť objem produkcie našej obuvi, a takisto aj objem tržieb. V konkurenčnom boji má možnosť len silná spoločnosť, ktorá neustále inovuje a prináša pre zákazníka nové atraktívne produkty. Jednou zo strategických aktivít pre rozvoj takejto spoločnosti je vytvorenie centra dizajnu,“ povedal vo štvrtok 4. augusta 2011  na slávnostnom oficiálnom  otvorení centra generálny riaditeľ a podpredseda predstavenstva spoločnosti Stefan Kolumber.

V spoločnosti pracuje momentálne približne 500 zamestnancov a je jedným z popredných zamestnávateľov v Partizánskom. Zachovanie kontinuity výroby obuvi v areáli hnedého priemyselného parku v bývalých Závodoch 29. Augusta vníma ako pozitívny signál aj primátor mesta Jozef Božik  „Verím, že toto dizajn centrum umocní atraktivitu a význam existencie spoločnosti tu v Partizánskom, čo sa môže pozitívne odraziť aj na zvyšovaní zamestnanosti v meste,  „ dodal primátor, ktorý by chcel v blízkej budúcnosti vytvoriť priestor pre spoluprácu medzi Vulkanom a.s. a obuvníckymi odbormi Strednej priemyselnej školy v Partizánskom.  

 

Môže sa Vám ešte páčiť...