Víťazom X. ročníka minifutbalového turnaja politických strán a hnutí sa stalo KDH

V Mestskej športovej hale v Partizánskom sa v sobotu 25. februára 2012 uskutočnil jubilejný X. ročník minifutbalového turnaja politických strán a hnutí.

Do boja o víťaznú trofej – Pohár primátora mesta Partizánske, sa zapojili družstvá KSS, KDH, ĽS – HZDS, SMER – SD, SDĽ, SDKÚ – DS. Sedmičku súťažných kolektívov uzatváral  nováčik  – Nový Parlament, ktorý nahradil svojho predchodcu a minuloročného finalistu turnaja SOS. Oproti minulému roku chýbalo družstvo SaS, ktoré svoj štart v turnaji na poslednú chvíľu zrušilo. „Politické preferencie ľudí rozdeľujú, šport spája. Svedčí o tom aj dnešný, už desiaty ročník turnaja, ktorý je nielen o súperení, ale predovšetkým o radosti z hry a zábave,“ povedal na slávnostnom otvorení turnaja primátor mesta Jozef Božik. 

Podľa tradičných pravidiel štartovali na turnaji hráči spĺňajúci vekovú hranicu 35 rokov a viac, ktorí v sezóne 2011/2012 nehrali v súťažiach registrovaných futbalovými zväzmi.

Do semifinále sa po zápasoch v základných skupinách úspešne prebojovali družstvá SDKÚ-DS, SMER – SD, vlani bronzové KDH a nováčik turnaja Nový parlament. Nedarilo sa však minuloročnému víťazovi – družstvu ĽS – HZDS, ktoré sa napokon umiestnilo na poslednom siedmom mieste. V súbojoch o piate miesto bola úspešnejšia KSS, ktorej sa podarilo zdolať SDĽ 2:1. V semifinálových zápasoch si víťazstvom 2:0 nad SDKÚ – DS zabezpečilo postup do finále KDH. S rovnakým skóre skončil v semifinále aj zápas medzi Novým parlamentom a SMER – SD, ktorú SDKÚ – DS porazila 4:2 v boji o bronzové  tretie miesto.  Premiérového triumfu na turnaji sa napokon dočkalo KDH, ktoré sa po dvoch góloch do brány Nového parlamentu a jedného vlastného gólu súpera, tešilo s definitívneho víťazstva 3:0.     

V závere turnaja odovzdal primátor ocenenia trom najlepším družstvám a jednotlivcom: najlepšiemu hráčovi, najlepšiemu brankárovi, najlepšiemu strelcovi a tradične aj najstaršiemu hráčovi turnaja

Najlepší hráč: Roman Szabo (KSS)

Najlepší brankár: Peter Ivanka (KDH)

Najlepší strelec: Ľubomír Bačo (SMER – SD)

                            Andrej Domček (SDĽ)

Najstarší hráč: Alexander Bezák 72. r. (KSS)

Môže sa Vám ešte páčiť...