V Partizánskom súperili hokejové nádeje zo štyroch krajín

 

Hokejové kluby z Ruska, Bieloruska, Českej republiky a z domácej hokejovej scény sa predstavili na medzinárodnom hokejovom turnaji žiakov 5. ročníka International Cup Partizánske 2012 O pohár primátora mesta Partizánske, ktorý sa konal v dňoch 1. až 3. februára 2012 na Zimnom štadióne v Partizánskom.

Nielen pre Partizánske, ale aj v rámci Slovenska to bol historický prvý turnaj s tak kvalitným obsadením klubov zo štyroch krajín v tejto vekovej kategórii. Organizoval ho Hokejový klub Iskra Partizánske v spolupráci s nadšencami ľadového hokeja.

Počas troch dní bolo odohraných celkovo 20 zápasov, plných ukážok individuálnych zručností mladých hokejistov, kombinačnej hry a nacvičených situácií. Turnajový triumf a Pohár primátora mesta si napokon zaslúžene vybojovala Opava, ktorá porazila vo finále Zvolenčanov 5:1. Z bronzového umiestnenia sa tešil hokejový klub z Petrohradu. A hoci sa naši domáci hokejisti ako správni hostitelia umiestnili na konci tabuľky, konfrontácia so zahraničnými celkami zo všetkých zúčastnených krajín bola pre nich určite nielen zážitkom, ale predovšetkým veľkou hokejovou školou.

Počas záverečného ceremoniálu, ktorého sa zúčastnili primátor Partizánskeho Jozef Božik, vedúca Oddelenia sociálnych vecí a spoločenských vzťahov MsÚ Mária Janíková, prezident HK Iskra Július Grznár a šéftréner mládeže HK Iskra Ivan Valach, organizátori ocenili aj najlepšie individuality turnaja – brankára Martina Gilíka (Opava), najužitočnejšieho hráča Jakuba Koleniča (Zvolen), útočníka Zahara Bardokova (Petrohrad) a obrancu Tomáša Bulka (Trenčín).

 

Môže sa Vám ešte páčiť...