V Partizánskom sa pochodovalo za práva slušných ľudí

 

Približne 3-tisíc ľudí sa v sobotu 29. septembra 2012 v Partizánskom zúčastnilo Pochodu za práva slušných ľudí, ktorý sa uskutočnil sa na podnet občianskej iniciatívy Daj stop asociálom v tvojom meste! K nej sa aktívne pripojilo aj vedenie mesta Partizánske so svojimi samosprávnymi orgánmi.

Svoj súhlas s požiadavkou na prehĺbenie ochrany práv slušných ľudí prišli vyjadriť do pokojného pochodu občania z Partizánskeho aj zo širokého okolia. Pochod sa začal zhromaždením pred kinom, kde sa podpisovala aj petícia za práva slušných ľudí, iniciovaná primátorom Partizánskeho spolu s primátormi miest Handlová a Žiar nad Hronom. Odtiaľ smeroval po Námestí SNP ku kostolu a späť, s ukončením pred mestským úradom. Na poriadok a bezpečnosť v rámci pochodu, ktorý prebehol bez vážnejších problémov, dohliadali desiatky príslušníkov mestskej aj štátnej polície.

Po oficiálnom ukončení pochodu sa smerom na Nábrežnú ulicu presunula skupina extrémistov, ktorá sa snažili dostať cez barikádu ťažkoodencov k obyvateľom ulice a vyprovokovať ich k stretu. Po zatknutí jedného z extrémistov sa polícii podarilo situáciu upokojiť. „Veľmi ma mrzí incident, ktorý sa odohral po oficiálnom ukončení pochodu. Rozhodne sa však od neho dištancujem a dôrazne odmietam aj asociálne správanie extrémistov,“ povedal primátor mesta Jozef Božik.

Môže sa Vám ešte páčiť...