V Partizánskom padol slovenský rekord v tancovaní makareny
Počas podujatia Deň mladých mesta Partizánske, ktoré sa uskutočnilo v piatok 24. júna 2011 v rámci Týždňa zdravia, padol slovenský rekord v skupinovom tancovaní makareny. Podarilo sa to vďaka 1607 účastníkom, ktorí na Mestskom futbalovom štadióne Karola Jokla v Partizánskom tancovali spoločne makarenu 3 minúty a 41 sekúnd.
Deň mladých otvoril IX. ročník charitatívneho podujatia Na kolesách proti rakovine. Všetkých, ktorí sa rozhodli zapojiť do kampane a absolvovať stanovenú dĺžku trate na ľubovoľnom nemotorovom kolieskovom dopravnom prostriedku, privítal pred mestským futbalovým štadiónom riaditeľ základnej školy Rudolf Ivanovič. Pre štartom ešte zdôraznil, že podujatie sa koná na počesť rodáka z mesta, zakladateľa podujatia a paraolympijského víťaza Radoslava Kaufmana, ktorý podľahol zákernej chorobe vo veku 25 rokov. Práve jeho nezlomná vôľa v boji s chorobou sa stala príkladom životnej húževnatosti mladého športovca. Najviac pretekárov prešlo trasu na bicykloch, kolobežkách a kolieskových korčuliach. Rady účastníkov v kampani rozšírili aj tí, ktorí sa zúčastnili ďalších športových aktivít alebo prispeli symbolickou sumou na podporu boja proti rakovine. V tomto roku sa podarilo vyzbierať 641, 32 eur.
Najväčšou atrakciou dňa mladých bol však pokus o vytvorenie slovenského rekordu v skupinovom tancovaní makareny. Všetkých účastníkov, ktorí sa rozhodli podporiť rekord privítal primátor mesta Jozef Božik: „Som rád, že sa stretávame na takomto podujatí práve v Európskom roku dobrovoľníckej práce, ktorá stmeľuje ľudí, utužuje občiansku spolupatričnosť a robí život krajším. Dvojnásobne teší, že do týchto aktivít v našom meste sú zapojení dobrovoľníci Slovenského Červeného kríža, Informačného centra mladých a Mládežníckeho parlamentu mesta Partizánske, no aj ďalší mladí ľudia, s ktorými sme spoločne pripravili toto zaujímavé podujatie. Moderátor podujatia Lukáš Števík potom predstavil Milana Halmu a Jozefa Nemca, komisárov Knihy slovenských rekordov, ktorí dohliadali na regulárnosť súťaže. Choreografiu makareny najskôr predtancovala tanečná skupina Korenisté dievčatá zo Skačian. Primátor potom všetkých vyzval, aby vyplnili priestor vytýčený v tvare symbolického červeného kríža a mávaním vyjadrili vďaku dobrovoľníckej práci. K väčšine školopovinných tancujúcich účastníkov v bielych tričkách s logom Mesto Partizánske Makarena 2011 sa pridali aj rodičia a pedagógovia. Spoločne sa im napokon podarilo vytvoriť prvý oficiálne registrovaný slovenský rekord v skupinovom tancovaní makareny, ktorý bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov.