V Partizánskom padol slovenský rekord v spoločnom tancovaní zumby

Počas Dňa mladých mesta Partizánske, ktorý sa uskutočnil v stredu 27. júna 2012 v rámci tradičného podujatia Týždeň zdravia, si na Mestskom futbalovom štadióne K. Jokla spoločne zatancovalo zumbu 1 815 nadšencov všetkých vekových kategórií.  Partizánske si tak pripísalo na svoje konto už tretí slovenský rekord.

Pokusu o prekonanie slovenského rekordu predchádzal X. ročník kampane Na kolesách proti rakovine, ktorý ráno otvoril Deň mladých mesta Partizánske. V Partizánskom sa koná každoročne na počesť zakladateľa kampane, paraolympijského víťaza a rodáka z mesta Radoslava Kaufmana, ktorý podľahol zákernej chorobe vo veku 25 rokov. Jeho obdivuhodná vôľa bojovať so zákernou chorobou a odhodlanie  prekonávať životné prekážky s vytrvalosťou a húževnatosťou,  inšpirovala v tento deň v Partizánskom k športovým aktivitám opäť desiatky mladých ľudí, detí aj seniorov. Tí sa do kampane zapojili zdolávaním rôznych športových disciplín na mestskom futbalovom štadióne alebo absolvovaním stanovenej dĺžky trasy na ľubovoľnom, nemotorovom kolieskovom prostriedku. Charitatívne podujatie sprevádzala finančná zbierka, v rámci ktorej sa na podporu boja proti rakovine podarilo v Partizánskom vyzbierať 480,02 eur.        

Rušno bolo na mestskom futbalovom štadióne aj v popoludňajších hodinách. Na trávniku sa zhromaždilo  1 815 Partizánčanov všetkých generácií, aby sa spoločne pokúsili o slovenský rekord v spoločnom tancovaní zumby. Ten sa im, po dôkladnom nácviku základných krokov a pohybov pod taktovkou  skúsenej cvičiteľky zumby Milky Rešetkovej, podarilo úspešne pokoriť. Svoju zásluhu mal na tom aj primátor mesta Jozef Božik, ktorý si ako hlavný autor tejto myšlienky, zatancoval zumbu spolu s ostanými. Na regulárnosť priebehu rekordu dozerali komisári Slovenskej knihy rekordov Jozef Nemec a Igor Svitok, ktorí pred tlieskajúcim davom odovzdali primátorovi certifikát o vytvorení slovenského rekordu v spoločnom tancovaní zumby. Ten je po rekorde v hromadnom tancovaní makareny a rekorde v počte ľudí  nahromadených v autobuse mestskej hromadnej dopravy už tretím rekordom, ktorým sa Partizánske môže pochváliť.   

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...