V Partizánskom je jedno z najmodernejších kín na Slovensku

Panoramatické 3D kino v Partizánskom po dvoch mesiacoch rekonštrukčných prác opäť otvorilo svoje brány. Diváci si môžu filmový zážitok vychutnať vo vynovenej kinosále, do modernizácie ktorej bolo investovaných takmer dvesto tisíc eur.

Zrekonštruovanú kinosálu slávnostne otvorili v stredu 10. júna, deň pred prvým verejným premietaním. „Táto modernizácia znamená vyšší komfort a príjemnejšie prostredie pre návštevníkov filmových predstavení a zároveň dodáva náležitú dôstojnosť významným kultúrno-spoločenských podujatiam, ktoré tu pravidelne organizujeme,“ zdôraznil primátor mesta Jozef Božik, ktorý spolu s poslankyňou NR SR Máriou Janíkovou, zástupcom realizačnej spoločnosti Milošom Tourekom a prevádzkovateľom kina Ľubomírom Beňom slávnostne prestrihli pásku pri vstupe do kinosály.
Projekt modernizácie kinosály zahŕňal výmenu rozvodov elektroinštalácie, vzduchotechniky a osvetlenia, stavebné úpravy na inštaláciu naprojektovanej klimatizácie, akustické úpravy stien a stropu, úpravu stupňov sedenia, výmenu podlahovej krytiny a osadenie nových, 313 pohodlných a priestranných sedadiel. Ako doplnil Miloš Tourek, nainštalované boli aj výstuže a kabeláže pre nový revolučný zvukový systém dolbyatmos.
Náklady na obnovu kinosály dosiahli takmer 200-tisíc eur. „Tieto  financie boli predovšetkým zo zdrojov mesta s tým, že uvedenú aktivitu podporil aj Audiovizuálny fond, pokiaľ ide o hradenie časti nákladov súvisiacich s inštaláciou nových sedadiel,“ spresnil primátor.
Panoramatické kino v Partizánskom bolo slávnostne otvorené v novembri 1979 za prítomnosti národného umelca Martina Ťapáka a patrilo medzi najmodernejšie kiná v Československu. V roku 2011 začalo kino používať 3D technológiu obrazu a dnes sa v návštevnosti radí medzi prvých 20 kín na Slovensku. Ročne premietne 530 filmových titulov, ktoré si pozrie viac ako 25-tisíc divákov. „Návštevníci kina sa môžu tešiť na ďalšie filmové novinky, ako i tituly pre náročného diváka, ktoré boli ocenené na rôznych svetových festivaloch. Už teraz pripravuje v jesenných mesiacoch aj priame prenosy z Metropolitnej opery, Boľšojteatra. Sú to priame prenosy zo satelitných systémov a sú to alternatívne programy, ktoré predpokladáme, že budú pre obyvateľov zaujímavé,“ uviedol Ľubomír Beňo.

Môže sa Vám ešte páčiť...