Stanovisko k výsledkom volieb do NR SR

Výsledok volieb ukázal že štýl, obsah ako aj forma realizácie politiky strany, ktorú reprezentujem nie je v stave osloviť 5% populácie zúčastňujúcej sa volieb. Uvedomujúc si túto skutočnosť i ja, ako dlhoročný sedemnásť rokov pôsobiaci člen tohto politického subjektu, hľadám odpovede na otázky ako ďalej, s akým programom a s kým v čele.
Tieto otázky nie sú samoúčelné a môj pohľad som prezentoval aj predsedovi. Nepatrím k tým, ktorí by kritické slová hovorili v kuloároch, ale svoj názor som interpretoval priamo predsedovi a jeho najbližším spolupracovníkom. Keď príde čas, som pripravený ho jasne povedať aj pred širokým fórom členov a priaznivcov HZDS.

Najbližšou aktivitou v politickej práci sú komunálne voľby. Ešte predtým chcem spolu s priateľmi osláviť 17. júl, prijatie Deklarácie o zvrchovanosti SR a 1. september – Deň Ústavy SR. Nebude to však už klasické kultúrne podujatie s pivom a klobásou, ale skôr mediálne prezentované, ľudsko-občianske stretnutie priaznivcov tých istých hodnôt. Pravdepodobne budú oba sviatky spojené do jedného podujatia. Popri tom prebiehajú rokovania s politickými stranami o možnosti podpory spoločného kandidáta na post primátora mesta. Či toto úsilie bude úspešné, ukážu najbližšie dva mesiace. Tým, ktorí podporili ĽS HZDS a mňa ako kandidáta na poslanca úprimne ďakujem a zároveň vyjadrujem poďakovanie všetkým, ktorí mi pomáhali vo volebnej kampani.

Výsledok volieb som prijal s pokorou a úctou k názoru občana prejaveného výberom politickej reprezentácie v slobodných a demokratických voľbách.

Môže sa Vám ešte páčiť...