Samospráva zbúrala ďalší bytový dom na Nábrežnej ulici

Mesto Partizánske uzatvorilo hospodárenie z vlaňajška s prebytkom viac ako 1,2 milióna eur. Aj vďaka tomu je možné v tomto roku urobiť o niekoľko investičných akcií navyše. Jednou z nich je zbúranie neslávne známeho bytového domu číslo 206 na Nábrežnej ulici.

Hoci ho mesto pôvodne plánovalo asanovať až v roku 2019, ekonomická situácia umožnila konať rýchlejšie. „Vybývaný“ dom, ktorý zdevastovali asociálni obyvatelia, sa začal búrať predposledný júlový deň. Z pôvodných štyroch bytoviek na Nábrežnej ulici tak už zostali len dve. Podľa slov primátora Jozefa Božika o ich budúcnosti rozhodne správanie ich nájomníkov.

Mesto deložovalo už viac než 160 domácností, ktoré sa správali neprispôsobivo. V Partizánskom na asociálov totiž platí pravidlo trikrát a dosť. „Snažíme sa ich vychovať a tí, ktorí sú nevychovateľní, sa musia radikálne zmeniť niekde inde. Pokiaľ bude každá samospráva principiálna, môže sa zmeniť správanie celej komunity. Aj táto aktivita mesta je výchovná a edukačná, pretože sociálna inteligencia človeka sa dokáže rozvíjať. Každý inteligentný človek dokáže zmeniť svoje zvyky a správanie, ak sú stanovené limity, ktoré nesmie prekračovať,“ vyjadril sa primátor mesta. V roku 2014 bola uzatvorená prvá bytovka, ktorú zničili neprispôsobiví nájomníci, a už o rok neskôr bola zbúraná. Rovnakého osudu sa dočkala aj takzvaná 206-tka. Na konci mája ju radnica uzamkla a 30. júla začala s jej asanáciou. „Je to signál pre všetkých, ktorí si myslia, že keď byty vybývajú, dostanú ďalšie. V žiadnom prípade nedovolím, aby tí, čo zničili byty, dostali šancu na území mesta získať nájomný byt,“ povedal Jozef Božik. Okrem dvoch zbúraných bytoviek na Nábrežnej však v súvislosti s bojom proti neplatičom treba spomenúť aj uzamknutú výškovú budovu na námestí. Tá by mala ísť k zemi už budúci rok.

(Tempo)

Môže sa Vám ešte páčiť...