Samospráva plánuje zvýšiť bezpečnosť na priechodoch, na projekt chce získať dotáciu

Zvýšiť bezpečnosť účastníkov cestnej premávky na najfrekventovanejších priechodoch pre chodcov v Partizánskom je zámerom projektu, na realizáciu ktorého sa samospráva pokúsi získať dotáciu Ministerstva vnútra SR v rámci výzvy Prezídia Policajného zboru.

„Priechody budú bezpečnejšie z hľadiska vizualizácie. Budú nasvietené alebo budú použité takzvané reflexné gombíky, ktoré budú vo večerných hodinách odrážať svetlo. To bude zvýrazňovať, že sa vodič bude blížiť k priechodu pre chodcov. Pre vodiča to zároveň znamená, že má spozornieť a pokiaľ je to potrebné, aj znížiť maximálnu povolenú rýchlosť,“ povedal primátor Jozef Božik.

Celkové náklady na realizáciu projektu predstavujú 25 200 eur. V prípade schválenia žiadosti sa bude mesto na tejto sume podieľať 5-percentným financovaním, čo predstavuje 1200 eur, zvyšok bude tvoriť dotácia. „Projekt zahŕňa vybudovanie nového osvetlenia na dvoch priechodoch, na Šípku a v Malých Bieliciach, a osadenie reflexných dopravných gombíkov na desiatich priechodoch pre chodcov vo viacerých lokalitách mesta,“ doplnil primátor.

(msk)

Môže sa Vám ešte páčiť...