Putovný pohár primátora si vybojovali futbalisti ĽS – HZDS

V Mestskej športovej hale sa v sobotu 5. februára po roku opäť stretli družstvá politických strán a hnutí, aby v minifutbalovom turnaji zabojovali „O putovný pohár primátora mesta Partizánske“. V konkurencií ôsmich družstiev sa napokon víťazmi IX. ročníka stali futbalisti Ľudovej strany – Hnutia za demokratické Slovensko.

Do turnaja sa v tomto ročníku zapojilo osem družstiev politických strán a hnutí: SOS, SDĽ, SDKÚ – DS, ĽS – HZDS, SaS, KDH, KSS, SMER – SD.

„Verím, že dnešný turnaj nebude len o súperení, ale predovšetkým o zábave a radosti z hry. Prajem vám čo najmenej nervozity, čo najviac presných striel a nech vyhrá ten najlepší…,“ povedal primátor mesta Jozef Božik na slávnostnom otvorení turnaja.

Približne dvesto divákov v hľadisku sledovalo počas celého dňa najskôr dvanásť zápasov v základných skupinách, po ktorých nasledovali dva semifinálové zápasy. V nich sa darilo ĽS – HZDS, ktorá zdolala SMER – SD 1: 0. Úspešná bola v semifinále aj SOS, výhrou 3 : 2 vyradila z bojov o víťaznú trofej KDH. V boji o 3. miesto však KDH porazilo SMER – SD vysoko 5 : 0, a obhájilo tak vlaňajší bronz. Finálový duel medzi ĽS – HZDS a SOS bol napätý do poslednej chvíle, keď SOS dokázalo otočiť z 1 : 0 na remízu 2 : 2. Na rad prišli penaltové rozstrely zo 7 metrov, ktoré napokon priniesli víťazstvo družstvu ĽS – HZDS.

V závere turnaja odovzdal primátor ocenenia trom najlepším družstvám a štyrom jednotlivcom: Róbertovi Petrušovi (SOS) ako najlepšiemu hráčovi, Petrovi Vlkovi (SMER – SD) ako najlepšiemu brankárovi, Romanovi Berešíkovi (KDH) ako najlepšiemu strelcovi a najstaršiemu hráčovi turnaja 71-ročnému Alexandrovi Bezákovi (KSS).

 

Môže sa Vám ešte páčiť...