Primátori okresných miest sa stretli na prípravnom rokovaní

Primátor mesta Jozef Božik sa koncom minulého týždňa stretol na sa na pôde Mestského úradu v Partizánskom s primátormi Bánoviec nad Bebravou, Prievidze a Ilavy. Cieľom  pracovného rokovania bola príprava tém a obsahu na spoločné rokovanie všetkých primátorov okresných miest Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktoré by sa malo uskutočniť na jeseň tohto roka.

Podielové dane, školstvo, cestná infraštruktúra, zamestnanosť, podpora kultúry, športu a mládeže – to je len niekoľko okruhov, ktoré boli a budú pretraktované na celokrajskom stretnutí. Vývoj podielových daní je už dnes neuspokojivý a primátori sa obávajú, čo bude ďalej. Uvedomujú si nevyhnutnosť zefektívnenia verejnej správy, ale zároveň zdôrazňujú zohľadňovanie požiadaviek občanov žijúcich v obciach a mestách. Špecifickom Partizánskeho oproti ostatným je podľa primátora Božika najmä situácia v nemocnici, ktorú nemusí riešiť žiadne iné mesto v našom kraji.

Podľa dohovoru prítomných primátorov, by sa celokrajské  stretnutie primátorov malo uskutočniť opäť v Partizánskom, pričom termín stretnutia bude určený po vzájomnej dohode.

Môže sa Vám ešte páčiť...