Primátor rokoval na ministerstve vnútra

V stredu 14. novembra primátor mesta Jozef Božik rokoval na pôde Ministerstve vnútra SR v Bratislave so štátnym tajomníkom ministerstva Mariánom Saloňom a prezidentom Policajného zboru SR Tiborom Gašparom. Stretnutie sa uskutočnilo z iniciatívy primátora v kontexte riešenia bezpečnostnej situácie a zároveň aj pripravovanej reformy štátnej správy.

„Som veľmi rád, že policajný zbor pripravuje optimalizáciu síl a prostriedkov a realizáciu bezpečnostnej politiky tak, aby bola hliadkujúcimi policajtmi posilnená hlavne práca v teréne. Rovnako  ma teší, že v rámci optimalizácie sa počíta so zvýšením počtu príslušníkov PZ v jednotlivých regiónoch, Partizánske nevynímajúc,“ uviedol primátor bezprostredne po rokovaní.  Opatrenia by mali prejsť do praxe v priebehu budúceho roka. Ako ďalej informoval primátor, záujmom prezidenta PZ aj vedenia ministerstva vnútra je posilniť hliadkujúcimi poriadkovými policajtmi hlavne mestá, ktoré musia riešiť asociálne správanie neprispôsobivých občanov a navodiť v uliciach miest a obcí úplne inú atmosféru.

V reforme štátnej správy ešte nie sú úplne jasné kontúry existencie jednotlivých úradov. Primátor na rokovaní argumentoval, že Partizánske do roku 1960 a potom aj v rokoch 1996 až 2002 bolo riadnym okresným mestom s inštitúciami všeobecnej a špecializovanej štátnej správy. Okresné mesto síce má dnes políciu, súd, prokuratúru a úrad práce, ale chýbajú mu ďalšie úrady vykonávajúce špecializovanú štátnu správu. Vyjadril nádej, že sa podarí vytvoriť adekvátny priestor, aby aj občania mesta a okresu Partizánske mohli komplexnú agendu štátnej správy vybaviť pod jednou strechou. 

(Tempo)

Môže sa Vám ešte páčiť...