Primátor korunoval šachového kráľa seniorov

Mestská organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Partizánskom zorganizovala pri príležitosti osláv 15. výročia svojho založenia šachový turnaj pod názvom Primátorská šachovnica. Šachovým kráľom seniorov sa stal Miloš Badinský, ktorému primátor mesta Jozef Božik  v stredu 18. apríla 2012 v Klube spoločenských organizácií v Partizánskom položil na hlavu aj symbolickú kráľovskú korunu.

 

Okrem víťaza šachového turnaja ocenil  primátor spolu predsedníčkou Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Partizánskom Annou Martinekovou aj druhého najlepšieho šachistu turnaja Antona Podmaníka a Michala Miťka, ktorý skončil na treťom mieste. Priaznivcom šachu venoval pri tejto príležitosti aj finančné prostriedky na zakúpenie nových šachovníc.

Do turnaja sa zapojilo desať seniorov, z ktorých viacerí sú bývalými hráčmi Iskry Partizánske. Mnohí z nich si práve na turnaji zaspomínali na prekvapujúce športové výsledky, vzájomnú rivalitu i na humorné príbehy. Šachový turnaj trval takmer dva mesiace, počas ktorých bolo odhraných 56 šachových partií.

Môže sa Vám ešte páčiť...