Petangové ihrisko už majú aj Partizánčania

Ak hľadáte nenáročný šport, pri ktorom sa viac zabavíte než zapotíte, určite neprehliadnite petang. Túto nenáročnú hru, ktorá si získava čoraz viac priaznivcov, si obľúbili aj seniori a mládežníci v Partizánskom. O to viac ich potešil zámer mesta, vybudovať v parku na Hrnčírikovej ulici petangové ihrisko.    

Seniori z Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska  v Partizánskom a členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Partizánske, ktorý sa spolu stretli už v nejednom športovom súboji, nechýbali v pondelok 7. októbra 2013 pri oficiálnom otvorení prvého petangové ihriska v Partizánskom. Červenú pásku slávnostne prestrihol za ich potlesku primátor mesta Jozef Božik, ktorý bol jedným z hlavných iniciátorov vybudovania ihriska.  Petangové ihrisko  je po detskom ihrisku druhým športovým objektom, ktorý oživil mestský park po jeho vyčistení a úprave zelene.

Petang je nenáročná hra, pri ktorej sa hráči snažia železné gule z vymedzeného priestoru hodiť čo najbližšie k malej drevenej guľôčke, nazývanej košonet alebo prasiatko. O obľube hry medzi seniormi svedčí aj to, že hneď po slávnostnom otvorení ihriska si šestnásť seniorov zahralo petangový turnaj. 

Môže sa Vám ešte páčiť...