Partizánske udeľovalo ocenenia úspešným športovcom

Partizánčania spoznali v piatok 20. marca 2015 nových laureátov pamätnej plakety udeľovanej športovým osobnostiam mesta i víťazov čitateľskej ankety týždenníka Tempo Športovec Partizánskeho za rok 2014.Ich mená tradične zazneli v Mestskej športovej hale v Partizánskom počas slávnostného galaprogramu Večer športovcov mesta Partizánske.

Už po štvrtýkrát skončili pamätné plakety v rukách športovcov a funkcionárov, ktorí sa v predchádzajúcom roku výraznou mierou podieľali na športových úspechoch a reprezentácii mesta Partizánske doma i v zahraničí. Za rok 2014 ich športové kluby mesta nominovali na ocenenie trinásť:

Juraja Straku (DH Positive Partizánske)

Štefana Lobotku  (Tennisclub Partizánske)

Martinu Prekopovú (Amavet klub)

Tibor Ďurčeka (Karate klub Drap Partizánske)

Kováčikovú  Renátu (Turistický klub IAMES)

Martina Saska  (ISKRA Partizánske, basketbalový odd.)

Jaroslava Minárika (FK Veľké Bielice)

MilanaJavoříka (Klub raketových modelárov)

ĽubomíraHvizdoša (HK Iskra Partizánske

Petra Ivanku(HK Slávia Partizánske)

RudolfaPodmaníka (FK TEMPO Partizánske)

Petra Ivanku (FK Harvard Partizánske)

Ľubomíra Mazána (Turistický klub Horec Partizánske)

Po prvý raz v štrnásťročnej histórii ankety týždenníka Tempo boli odtajnené mená prvých troch športovcov v každej z troch vekových kategórií, ktorí dostali od čitateľov najviac hlasov. S napätím očakávané výsledky ankety zveril tento raz autor scenára a zároveň moderátor večera Sergej Talár do rúk konateľa týždenníka Tempo Ericha Kadnára. Ten prítomným pripravil prekvapenie, keď si na pódium pozval skúseného športového komentátora a redaktora RTVS Jána Hudoka. Rodák z Partizánskeho zo zapečatených obálok vytiahol a prečítal mená deviatich vyvolených športovcov jednotlivých kategórií. Tých postupne oceňovali poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Mária Janíková a primátor Partizánskeho Jozef Božik, ktorý oceneným venoval aj finančné ceny.  

Do ankety, ktorá je rozdelená do troch vekových kategórií, bolo nominovaných tridsaťtri športovcov a športovkýň, ktorí počas roka 2014 úspešne reprezentovali svoje kluby a oddiely, alebo dosiahli hodnotné športové výkony ako jednotlivci, reprezentujúci Partizánske a jeho prímestské časti. V najmladšej kategórii, do 15 rokov, získala prím atlétka Andrea Švecová, ktorej čitatelia poslali 469 hlasov. V kategórii od 15 do 19 rokov čitatelia preukázali najviac sympatií ďalšej nádejnej atlétke Ivane Bitarovej, ktorá získala najviac hlasov spomedzi všetkých nominovaných športovcov a športovkýň – celkom 513 hlasov. V kategórii nad 19 rokov zožala najväčší úspech hádzanárka z interligového družstva žien HK Slávia Partizánske  SelmaBlažeková, ktorú na piedestál postavilo 442 hlasov.

Večer športovcov spestrili vystúpenia spevákov a tanečníkov, športové exhibície i netradičné súťaže mladých reprezentantov športových klubov.

(Tempo, upr.)

Môže sa Vám ešte páčiť...