Partizánske podporuje petíciu za urýchlenú výstavbu R2

Bezodkladné zaradenie budovania cesty R2 v Trenčianskom kraji medzi najvyššie priority Vlády SR je cieľom  petície, ktorú začiatkom februára spustila samospráva mesta Prievidza. Plnú podporu petičnej iniciatíve vyjadrilo v utorok 19. februára 2013 aj Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom.

Signatári petíciou žiadajú o úpravu záväzného harmonogramu budovania cesty tak, aby bolo súvislé vybudovanie piatich úsekov medzi Trenčínom a Prievidzou ukončené v čo najkratšom čase. „Pokiaľ by sa rýchlostná komunikácia R2 stala súčasťou priorít Vlády SR a bola by v krátkom čase vybudovaná, tak bez ohľadu na to, kedy bude vybudovaná rýchlostná komunikácia R8, od Nitry smerom na Topoľčany a Ostratice, tak by bola najbližšia diaľnica od Partizánskeho vzdialená len 18 kilometrov, čo  je veľmi dobrá východisková pozícia. V prvom rade by sa však výrazne zvýšila bezpečnosť a komfort cestujúcich na úseku medzi Trenčínom a Prievidzou,“ zdôraznil primátor mesta Jozef Božik.

Petičné hárky sú k dispozícii v Informačnej kancelárii Mestského úradu v Partizánskom, ktoré je zároveň aj zberným miestom podpísaných petičných hárkov. Petícia potrvá minimálne do začiatku apríla.

Môže sa Vám ešte páčiť...