Partizánske podporilo na kolesách boj s rakovinou

Takmer deväťsto dobrovoľníkov všetkých vekových kategórií sa v stredu  25. júna 2014 na Námestí SNP v Partizánskom zapojilo do XII. ročníka charitatívnej kampane Slovenského paralympijského výboru – Na kolesách proti rakovine. Absolvovaním krátkej trate na kolobežkách, korčuliach, bicykloch i vozíčkoch vyjadrili podporu onkologicky chorým pacientom a umocnili myšlienku Radovana Kaufmana, zakladateľa kampane, šíriť prostredníctvom športu a pohybu osvetu o výskume, prevencii a liečbe rakoviny.

Kampaň Na kolesách proti rakovine sa v Partizánskom koná každoročne v rámci Týždňa zdravia, na počesť jej zakladateľa, zlatého medailistu z Paralympijských hier Sydney 2000 v dráhovej cyklistike a rodáka z mesta Radoslava Kaufmana. Snom tohto výnimočného človeka a športovca bolo nájsť aktívne formy boja proti rakovine, s ktorou sám niekoľko rokov zvádzal nerovný súboj a ktorej vo veku 25 rokov podľahol.

Jazdu „kolieskárov“ odštartoval predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš spolu s klientami denného centra Frézia. Za nimi nasledovali korčuliari, kolobežkári a cyklisti z radov škôlkarov, školákov, študentov, seniorov a pridal sa aj primátor mesta Jozef Božik. 

Kampaň sprevádzala verejná finančná zbierka, počas ktorej sa vyzbieralo na podporu výskumu rakoviny viac ako 482,80 €. Ako povedal Ján Riapoš, „úžasné na tom je, že aj keď Radovan v roku 2003 podľahol svojim onkologickým ochoreniam, zanechal tu myšlienky, ktoré sú živé doteraz, pretože vďaka tomuto projektu sa podarilo zachrániť niekoľko desiatok ľudských životov.“

Môže sa Vám ešte páčiť...