Partizánske je šieste najtransparentnejšie mesto na Slovensku

Nezisková mimovládna organizácia Transparency International Slovensko zverejnila najnovší rebríček transparentnosti 100 najväčších slovenských samospráv. Mesto Partizánske sa v ňom umiestnilo na vynikajúcom šiestom mieste s hodnotením A-. Oproti hodnoteniu z pred dvoch rokov sa posunulo vyššie až o 26 priečok.

Výsledné poradie vychádza z hodnotenia úrovne poskytovania informácií mestami na ich webových stránkach a cez infožiadosti. Zohľadňuje sa v ňom aj rozsah zavedených protikorupčných mechanizmov. Celkový zisk bodov, a tým aj následné umiestnenie v konečnej tabuľke, odzrkadľuje hodnotenie samosprávy v jedenástich posudzovaných kritériách. Mesto Partizánske získalo plný počet bodov v hodnotení účasti verejnosti na rozhodovaní a spoločne s Malackami aj prvé miesto v tejto kategórii spomedzi stovky najväčších slovenských miest.

Z miest Trenčianskeho kraja obstálo Partizánske najlepšie. Krajské mesto Trenčín skončilo až na 18. mieste s hodnotením B a polepšilo si tak o dve miesta. Naši „susedia“ Bánovce nad Bebravou skončili v hodnotení na 51. mieste s hodnotením C+, v roku 2014 boli na tom horšie, keď obsadili 69. priečku. Mesto Topoľčany po sčítaní bodov získalo hodnotenie D+ a pre miestnu samosprávu to znamená 86. miesto.

(Tempo, upr.)

Môže sa Vám ešte páčiť...