Partizánčania tlieskali oceneným športovcom

Galéria držiteľov Pamätnej plakety, udelenej športovým osobnostiam mesta Partizánske, sa v piatok 18. marca 2016 opäť rozrástla. Ocenenia si slávnostne prevzali za potlesku publika v Mestskej športovej hale v Partizánskom, počas 5. ročníka športovo-zábavného galaprogramu Večer športovcov. Nechýbalo ani vyhlásenie víťazov čitateľskej ankety  týždenníka Tempo Športovec Partizánskeho za rok 2015.

Z rúk primátora mesta Jozefa Božika a zástupcu primátora Vladimíra Karáska si pamätné plakety prevzali športovci a funkcionári, ktorí sa výraznou mierou podieľali na športových úspechoch a reprezentácii mesta Partizánske doma i v zahraničí. Na ocenenie ich nominovali športové kluby mesta.

Ocenení pamätnou plaketou:

Jozef Křapka, in memoriam  (FK Tempo Partizánske)

Miroslav Legéň (Mestská organizácia Rybárskeho zväzu Partizánske)

Vladimír Mešter (Amavet klub 808 – VTM, Partizánske)

Dušan Výborný (HK Iskra Partizánske)

Ing. Július Okkel (Lyžiarsko-turistický oddiel pri TJ Iskra Partizánske)

Božena Kollárová (TJ Iskra Partizánske)

Ondrej Škoda (FK Slovan Malé Bielice)

Imrich Gembický (Biatlon)

Súčasťou galaprogramu bolo už tradične vyhlásenie výsledkov čitateľskej  ankety týždenníka Tempo – Športovec Partizánskeho za rok 2015. O  víťazoch 15. ročníka rozhodlo 4 493 anketových lístkov. Svoju podporu v  ankete mohli fanúšikovia športu vyjadriť po prvý raz nielen  jednotlivcom, ale i kolektívom. V kategórii jednotlivcov, rozdelenej do  troch vekových podkategórií, bolo nominovaných tridsaťštyri športovcov a športovkýň, ktorí počas roka 2015 úspešne a príkladne reprezentovali  svoje kluby a oddiely, alebo dosiahli hodnotné športové výkony ako jednotlivci, reprezentujúci Partizánske a jeho prímestské časti. V  kategórii kolektívov bolo nominovaných dvanásť družstiev.

Víťazi 15. ročníka čitateľskej ankety Športovec Partizánskeho za rok 2015:

Kategória do 15 rokov – Andrea Švecová (atletika, Gymnázium Partizánske)

Kategória od 15 do 19 rokov – Dominik Buday (športové karate, DRAP Partizánske)

Kategória nad 19 rokov – Klaudia Michnová (hádzaná, HK Slávia Partizánske)

Kategória kolektívy – družstvo mladších žiačok Karate klubu DRAP Partizánske

Večer športovcov spestrili vystúpenia spevákov a tanečníkov, športové exhibície i netradičné súťaže mladých reprezentantov športových klubov.

 Foto: MUA

Môže sa Vám ešte páčiť...