Partizánčania tlieskali oceneným športovcom

Večer plný pohybu, radosti, oceňovania, potlesku a uznania pre všetkých, ktorí športu venujú svoj čas a úsilie a reprezentujú seba i mesto Partizánske. To bol leitmotív siedmeho ročníka galaprogramu Večer športovcov mesta Partizánske, ktorý sa uskutočnil v piatok 16. marca 2018 v Mestskej športovej hale v Partizánskom.

Čestným hosťom galavečera, ktorý tradične priniesla Mestská umelecká agentúra, Vydavateľstvo Tempo a Mesto Partizánske, bol slovenský snoubordista Radoslav Židek, ktorý na Zimných olympijských hrách v Turíne v roku 2006 získal striebro v disciplíne snowboardcross. Historicky prvý slovenský medailista zo zimných olympijských hier sa spolu s primátorom Jozefom Božikom a predsedom Komisie pre podporu športu pri MsZ v Partizánskom Vladimírom Karáskom zhostili odovzdávania pamätných plakiet bývalým hráčom, súčasným trénerom, funkcionárom a klubistom, ktorých na ocenenie nominovali domáce športové kluby.

Ocenení pri príležitosti Večera športovcov mesta Partizánske 2018 boli:

Peter Minárik, bývalý hráč a v súčasnosti funkcionár futbalového klubu FK Veľké Bielice,

Margita Adamová, niekdajšia skvelá basketbalistka TJ Iskra Partizánske a dnes predsedníčka odboru Rekreačnej telesnej výchovy a športu,

Miroslav Vlk, bývalý hráč a funkcionár futbalového klubu TJ Iskra a neskôr FK Tempo Partizánske a v súčasnosti predseda Disciplinárnej komisie SFZ a ZsFZ,

Jozef Grešš, jeden zo zakladajúcich členov tenisového klubu s názvom Tennis Club OGAKO Partizánske,

Ján Lacika, aktívny člen florbalového klubu FBK Harvard Partizánske,

Ivan Kráľ, vedúci družstva mužov futbalového klubu ŠK Slovan Šimonovany, ktorý už viac ako štyridsať rokov aktívne prispieva k rozvoju športu v Partizánskom,

Peter Smatana, dlhoročný člen hokejovej rodiny HK Iskra Partizánske (prevzal Martin Vaňo),

Igor Valach, päťnásobný majster Slovenska, medzinárodný majster Slovenska a vicemajster Európy v kartingu,

Ján Hullman, zanietený funkcionár hádzanárskeho klubu HK Slávia ZDA Partizánske,

Klaudia Urbanová, slovenská reprezentantka v raketovom modelárstve a členka KRM a Amavet klub č. 808 Partizánske (prevzal Marek Urban).

V ankete štyri premiérové prvenstvá

S napätím očakávané bolo znovu vyhlásenie výsledkov čitateľskej ankety týždenníka Tempo – Športovec Partizánskeho za rok 2017, ktorá sa teší veľkej popularite nielen u športových klubov a ich členov, ale aj u fanúšikov športu. O víťazoch jej 17. ročníka rozhodlo 3 482 anketových lístkov. Do ankety individualít, ktorá je rozdelená do troch vekových kategórií, bolo nominovaných tridsaťdeväť športovcov a športovkýň, ktorí počas roka 2017 úspešne a príkladne reprezentovali svoje kluby a oddiely v tímovom zápolení, alebo dosiahli hodnotné športové výkony ako jednotlivci, reprezentujúci Partizánske a jeho prímestské časti. A viacerí z nich sa presadili nielen na slovenskej, ale aj medzinárodnej scéne. Po tretí raz v sedemnásťročnej histórii ankety sa udeľovala cena aj v kategórii – kolektívy. V nej bolo nominovaných desať družstiev.

Každá anketa však musí mať svojich pomyselných medailistov. Tí sa nakoniec tešili nielen z jedinečnej sklenenej trofeje, ktorú si prevzali z rúk olympijského medailistu Radoslava Žideka a jednej z dvojice konateliek Vydavateľstva Tempo a Mestskej televízie Partizánske Martiny Petrášovej, ale rovnako ako aj z finančnej odmeny venovanej primátorom mesta Jozefom Božikom. Práve prvý muž mestskej radnice v Partizánskom je iniciátorom Večera športovcov: „Chcel som, aby sa raz v roku v mestskej športovej hale dostalo verejného uznania všetkým tým, ktorí sa angažujú v športe a my im držíme palce. Nielen prostredníctvom čitateľskej ankety Vydavateľstva Tempo, ale chcel som, aby ľudia spoznali aj tých, ktorí sa pohybujú v zákulisí. Preto kluby pôsobiace na území mesta nominujú na ocenenie svojich reprezentantov. Sú to ľudia, ktorí sa na úkor svojho voľného času venujú športu. Som presvedčený o tom, že každý jeden funkcionár a každý jeden športovec dáva do toho maximum a ja som hrdý na to, čo Partizánčania dokázali v športe.“

Víťazkou najmladšej kategórie do 15 rokov sa stala ešte len osemročná talentovaná zápasníčka ZK Olymp Partizánske Sofia Kotríková. Na druhom mieste skončila talentovaná atlétka, víťazka najmladšej kategórie posledných troch rokov, Andrea Švecová z Gymnázia Partizánske. Bronzový stupienok obsadila chodkyňa Paulína Avenová zo ZŠ Veľká okružná Partizánske. V kategórii od 15 do 19 rokov čitatelia po prvý raz preukázali najviac sympatií hokejistke HK Iskra Partizánske Tamare Dobošovej. Druhú priečku obsadil vlaňajší víťaz, atlét Matúš Opavský zo Strednej odbornej školy Partizánske. Na treťom mieste skončila rovnako atlétka Katarína Ištvánová z Gymnázia Partizánske. V kategórii nad 19 rokov žal úspech kapitán hokejového družstva mužov HK Iskra Partizánske Šimon Peniaška. V poradí druhý skončil zápasník Boris Makoev zo ZK Olymp Partizánske, ktorý kvôli sústredeniu nemohol byť na galavečeri prítomný. Bronzová priečka v tejto kategórii patrila futbalistovi Tomášovi Obertovi z FK Tempo Partizánske. Víťazom kategórie Kolektívy sa stalo družstvo mužov Hokejového klubu Iskra Partizánske. Pod vedením trénera Mareka Adamika v play-off uplynulého súťažného ročníka doslova pobláznilo svojich fanúšikov a po skvelých výkonoch, po ktorých vyradili aj bývalého extraligistu z Piešťan, dokráčalo k piatej priečke v II. slovenskej hokejovej lige.

Nechýbal pútavý program

Pódium počas galavečera patrilo okrem ocenených športovcov aj plejáde účinkujúcich. Predviedli sa na ňom aj cvičenci na spinneroch z Fit centra Olympia Partizánske pod vedením Jany Rosákovej. Diváci so zatajeným dychom sledovali akrobatické kúsky domácich parkuristov Filipa Veselého a Samuela Jurkoviča, ktorí sa naplno predviedli počas vystúpenia dvojice raperov Kilda a Apolla. Na palubovke nemohli tradične chýbať športové zápolenia nádejí z domácich klubov. Mladí hokejisti HK Iskra opäť vyzvali florbalistov FBK Harvard a hádzanárky HK Slávia si to v napínavom a dramatickom súboji rozdali s futbalistami FK Tempo. Na scéne sa po minuloročnej pauze znovu objavili karatisti KK Drap Partizánske, ktorí svojím pôsobivým vystúpením opäť nesklamali. Potlesk publika si vyslúžilo aj vystúpenie mladej zápasníčky Sofie Kotríkovej pod vedením svojho otca trénera Karola Múčku, a taktiež aj boxerská vložka domáceho Gladiators teamu s jej aktérmi Martinom Valentom, ktorému robil sparring partnera jeho otec Erik Valent. Čerešničkou na torte bolo exhibičné vystúpenie trojice sympatických sálových cyklistiek zo skupiny ACT 4 z Kolárova – Alice Vinczeovej, Henrietty Domin a Viktórie Glofákovej. Ich prvky krasojazdy najvyššieho levelu ohúrení diváci odmenili búrlivým potleskom.

(Tempo)

Môže sa Vám ešte páčiť...