Partizánčania si vytancovali ďalší slovenský rekord

Partizánske, označované ako mesto obuvi, mesto zelene či mesto mladých sa pomaly stáva i mestom tanečných rekordov. Už teraz ich má na svojom konte tri – v hromadnom tancovaní makareny, zumby a gangnam style. Ten posledný si 1279 Partizánčanov vytancovalo v piatok 13. septembra 2013 na Námestí SNP, počas osláv 75. narodenín svojho mesta.

Zvládnuť náročnú choreografiu hitu gangnam style nebolo vôbec jednoduché. Dostať sa do správneho rytmu však pomohla tancujúcim profesionálna bubenícka skupina z Nitry Campana Batucada, o krátke zaškolenie správnych krokov a pohybov sa zase postarala detská tanečná skupina Tutty Frutty so Skačian Po niekoľkých spoločných nácvikoch už nič nebránilo vytvoreniu nového slovenského rekordu, ktorý sa podaril vďaka 1 279 nadšencom všetkých vekových kategórií. „Tancovalo sa mi skvele, ani kĺby ma nebolia,“ povedala s úsmevom 81-ročná Helena Kráľová, ktorá bola najstaršou tancujúcou. Vytvorenie nového slovenského rekordu v Partizánskom potvrdili komisári z Knihy slovenských rekordov odovzdaním certifikátu primátorovi mesta Jozefovi Božikovi. 

Partizánske sa môže doteraz pochváliť celkovo štyrmi slovenskými rekordmi. Okrem troch tanečných je to i rekord v počte ľudí nahromadených v autobuse mestskej hromadnej dopravy so 147 účastníkmi.

Môže sa Vám ešte páčiť...