Občania by si mali dávať väčší pozor na vlastnú bezpečnosť a svoj majetok

Za ostatné obdobie stúpol v okrese Partizánske počet drobných majetkových krádeží aj vlámaní do rôznych objektov. Výzvu smerom k občanom, aby boli v tejto súvislosti opatrnejší a ostražitejší, zdôraznili zástupcovia policajného zboru aj v stredu 5. marca 2014 na pravidelnom zasadnutí Bezpečnostnej rady mesta Partizánske.

 

Prvé tohtoročné stretnutie členov bezpečnostnej rady začal primátor mesta Jozef Božik poďakovaním zástupcom policajných, hasičských a záchranných zložiek za doterajšiu  spoluprácu a koordinovaný postup pri zabezpečovaní poriadku a ochrany majetku občanov.  

Následne im priblížil pripravované investičné aktivity mesta, ktoré by mali takisto prispieť k  väčšej bezpečnosti obyvateľov aj návštevníkov. Okrem iného k nim patrí rozšírenie monitorovacieho kamerového systému v meste, rekonštrukcie komunikácií, chodníkov, parkovísk, ale aj vybudovanie nových priechodov pre chodcov či chodníka cez železničné priecestie zo sídliska Luhy do nákupného centra Kaufland. Problematika bezpečnosti na cestách rezonovala aj pri celkovom hodnotení aktuálnej situácie zástupcami policajného zboru. Napriek klesajúcej dopravnej nehodovosti sa od začiatku tohto roku opäť vyskytli nehody, ktoré spôsobili vodiči pri nočných jazdách pod vplyvom alkoholu. K zvýšeniu bezpečnosti na komunikáciách by tiež mali  prispieť chodci, a to najmä tým, že budú cez cesty prechádzať len cez vyznačené priechody. Nemenej dôležité pre ochranu každého chodca je tiež využívanie rôznych reflexných bezpečnostných prvkov za zníženej viditeľnosti a v noci. Potreba väčšej miery zodpovednosti a ostražitosti občanov sa týka aj ďalšieho predostretého problému. Tým je zvýšený počet krádeží vlámaním do objektov pôšt, obecných úradov a pohostinstiev, ako aj nárast drobných majetkových krádeží najmä v nákupných centrách a v čakárňach u lekárov. Ako dodali zástupcovia bezpečnostných zložiek mesta, prevenciu a osvetu, a nielen v tejto oblasti, sa snažia docieliť aj organizovaním rôznych besied a aktivít so seniormi a žiakmi v školách.

Môže sa Vám ešte páčiť...