Nemocnica v Partizánskom má nové röntgenové pracovisko

Spoločnosť Svet zdravia, ktorej mesto v septembri minulého roka prenajalo Nemocnicu s poliklinikou v Partizánskom, pokračuje v jej modernizácii. Najnovšie investovala do vybudovania nového röntgenového (RTG) pracoviska, ktoré pacientom i zdravotníckemu personálu ponúka vyšší komfort, kvalitu aj bezpečnosť.

Nové RTG pracovisko s moderným prístrojovým vybavením oficiálne otvorili vo štvrtok 15. novembra 2012 slávnostným prestrihnutím pásky generálny riaditeľ holdingu Svet zdravia Richard Maraček a poslankyňa NR SR Mária Janíková, za prítomnosti primátora Partizánskeho Jozefa Božika, zástupcov samosprávy ako aj vedenia a zamestnancov nemocnice. Nové priestory pri tejto príležitosti požehnal aj kňaz z farnosti Šimonovany Rudolf Oliš.

„Otvorenie nového RTG pracoviska vnímame ako jeden z ďalších krokov ozdravného plánu. Ten zahŕňa mnohé aktivity, ktoré robíme naprieč všetkými nemocnicami na Slovensku, ktoré svet Zdravia spravuje. Nemocnica v Partizánskom je len jedna, ktorú máme na západnom Slovensku a snažíme sa do nej investovať. Len za tento rok to bolo viac ako 250-tisíc eur a budeme v tom pokračovať. Veríme, že získame podporu nielen pani poslankyne Janíkovej  a pána primátora Božika, ale aj zamestnancov nemocnice a širokej verejnosti, ktorá sa sem chodí liečiť,“ povedal Richard Maraček, podľa ktorého sú tieto ozdravné kroky dôležité z hľadiska vybudovania celej  infraštruktúry nemocnice, poskytujúcej zdravotnú starostlivosť v regióne. Za posledný rok bol v nemocnici v Partizánskom  zrekonštruovaný a dovybavený centrálny príjem,  opravených 2700 m² striech, vybudovaná nová kotolňa pre dielne , dispečing a garáže, splynofikovaná kuchyňa, vymenené kotle, vybudovaný a dovybavený nový sklad potravín, začala sa obnova vozového praku, pribudol nový sonograf , dýchací prístroj pre novorodencov a najnovšie aj nové RTG pracovisko. „O potrebe nového RTG pracoviska sa hovorí už zhruba 20 rokov. Dnes sa nám tento sen konečne splnil. Pacienti aj obslužný zdravotnícky personál bude mať komfortnejšie, bezpečnejšie a kvalitnejšie prostredie, pričom kvalita bude mať ešte ďalší rozmer. Ten spočíva v pripravovanej digitalizácii nového, ale aj starého RTG pracoviska, ktoré bude po určitých investíciách slúžiť ako záložné,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Michal Orihel.

Mesto prenajalo nemocnicu spoločnosti Svet zdravia na obdobie 20 rokov. Nový investor sa zaviazal platiť ročne za jej prenájom 100-tisíc eur s tým, že 90-tisíc eur bude dávať do investícií v rámci nemocnice a 10-tisíc eur bude platiť mestu. „ Modernizácia nemocnice nezostala iba prázdnym prísľubom, ale sa reálne uskutočňuje aj praxi. Mňa ako primátora Partizánskeho teší skutočnosť, že investor, ktorý prišiel, si splnil a plní všetky záväzky voči mestu. Je to svedectvo toho, že v zdravotníctve sa dajú optimalizovať činností a dá sa zvládnuť manažment tak, aby nemocnica existovala a rozvíjala sa, dokonca aj v režime, kedy stále nie sú zazmluvnené tri oddelenia,“ zdôraznil primátor.

Môže sa Vám ešte páčiť...