Nárok na zľavu v MHD majú už aj ocenení darcovia krvi

Ocenení viacnásobní darcovia krvi v Partizánskom cestujú od septembra mestskou hromadnou dopravou (MHD) výhodnejšie. Držitelia Zlatej Janského plakety si môžu uplatniť zľavu z cestovného vo výške 0,20 eura, darcovia s Diamantovou Janského plaketou a Kňazovického medailou majú prepravu zadarmo.

Novú kategóriu cestovných zliav pre viacnásobných darcov krvi zahŕňa aktualizácia Tarify MHD v Partizánskom, ktorú schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom augustovom rokovaní. „Je to jedna z ďalších foriem, ktorou som sa snažil spoločne s poslancami iniciovať aspoň symbolické morálne ocenenie vo vzťahu k ľuďom, ktorí minimálne viac ako 80-krát darovali to najcennejšie z dôvodu záchrany ľudského zdravia, ľudského života, a to je krv,“ uviedol primátor Jozef Božik s tým, že v Partizánskom v súčasnosti registrujú troch držiteľov Kňazovického medaily, 42 držiteľov Zlatej a 11 držiteľov Diamantovej Janského plakety. Zľavnené cestovné platí len pre cestovný lístok zakúpený na dopravnú kartu.

Tržby pri platení plného cestovného cez dopravnú kartu za 100 prepráv pre 56 držiteľov týchto kariet odhaduje mesto na sumu 2 072 eur. Po uplatnení navrhovaných zliav dosiahli čiastku 756 eur. Celková odhadovaná výška straty teda predstavuje čiastku 1316 eur, o ktorú mesto navýšilo príspevok do MHD.

(msk, Tempo)

Môže sa Vám ešte páčiť...