Mesto rozbieha od augusta projekt Karta mesta Partizánske

Od 1. augusta 2012 spúšťa samospráva projekt KARTA MESTA PARTIZÁNSKE. Obyvateľom s trvalým alebo prechodným pobytom v Partizánskom, ktorí nemajú voči mestu nedoplatky, prináša výhody a zľavy vo vybraných mestských zariadeniach aj v súkromných obchodných prevádzkach.

Mestská karta je projekt, ktorým sa samospráva snaží podporiť domáce podnikanie a budovanie lokalpatriotizmu k mestu. „Je to benefit pre každého platiaceho občana Partizánskeho, ktorý chce využívať služby mesta a tiež služby podnikateľov na území mesta, zapojených do tohto projektu,“ vysvetlil primátor mesta Jozef Božik.

Obyvateľ Partizánskeho, ktorý si zakúpi kartu v hodnote 2 €, si môže uplatňovať zľavy od 5 do 10 percent zatiaľ v desiatich súkromných obchodných prevádzkach. Okrem tohto získa 10-percentnú zľavu na vstup na kúpalisko Dúha, 5-percentnú  na vstup do 3D kina, 50-percentnú na verejné korčuľovanie na zimnom štadióne  a 10-percentnú zľavu na komerčné aktivity, ktoré mesto organizuje spoločne s mestskou umeleckou agentúrou. Zakúpením karty majú Partizánčania aj 5-percentnú zľavu na ubytovanie v nadštandardných izbách v Nemocnici v Partizánskom a rovnakú zľavu dostanú aj na nákup voľnopredajných liekov v nemocničnej lekárni.
 

Karta je vydaná v spolupráci so spoločnosťou Multicard, ktorá vydáva aj kartu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Prvá edícia karty bude platná do 30. júna 2013 a jej výhody bude možné čerpať na základe predloženia majiteľom. Od januára budúceho roka chce mesto vydávať čipovú kartu mesta Multicard, ktorá umožní Partizánčanom cestovať v MHD lacnejšie a zároveň bude slúžiť ako elektronická peňaženka. Držitelia čipovej karty budú tiež môcť využívať 150 zliav v rámci celého Trenčianskeho samosprávneho kraja.

O vydanie karty môže požiadať občan, ktorý má v Partizánskom trvalý alebo prechodný pobyt a nemá podlžnosti voči mestu,  v informačnej kancelárii Mestského úradu v  Partizánskom. Pri podávaní žiadosti o vydanie karty sa treba preukázať dokladom totožnosti (občianskym preukazom). Kartu dostane žiadateľ ihneď po vyplnení registračného formulára a zaplatení jednorazového dvojeurového poplatku.

Podrobnejšie informácie nájdete na www.partizanske.sk

 

 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...