Mesto ocenilo najlepších športovcov

Mesto Partizánske udelilo po tretíkrát ocenenia športovcom a funkcionárom, ktorí sa v predchádzajúcom roku výraznou mierou podieľali na športových úspechoch a reprezentácii mesta Partizánske doma i v zahraničí. Stalo sa tak v piatok 21. marca 2014 počas športovo-zábavného galaprogramu Večer športovcov mesta Partizánske.

 

Pamätnú plaketu Športovec Partizánskeho za rok 2013 si z rúk primátor mesta Jozefa Božika, hádzanárskej legendy Márie Končekovej a predsedu Komisie športu pri MsZ Vladimíra Karáska prevzalo sedemnásť ocenených, ktorých nominovali prevažne športové kluby:

Igor Valach (ľadový hokej)

Milan Hlavačka (bedminton)

Jana Kajanová (raketové modelárstvo)

Ladislav Striženec (futbal)

Ján Šútora (horolezectvo)

Magdaléna Lošonská (rekreačné kondičné cvičenie)

Dušan Adámi (futbal)

Bohumil Vašek (športové lietanie)

Jozef Zeleník (vytrvalostný beh)

Petra Beňušková (hádzaná)

Denis Vavro (futbal) – cenu prevzala jeho mama Alexandra,

Natália Švecová (atletika)

Klaudia Michnová (hádzaná)

Stanislav Mlatec (futbal)

Milan Javořík ml. (raketové modelárstvo)

Miroslav Behúl (hokejbal)

Erik Melichárek (rally)

 

V poradí druhým nositeľom Ceny primátora za šport sa stal bývalý dlhoročný funkcionár hádzanej v Partizánskom Ján Šurgan. Kvôli zdravotným problémom sa galavečera nemohol zúčastniť a cenu prevzala jeho manželka.

 

Súčasťou Večera športovcov bolo opäť aj vyhlásenie víťazov čitateľskej ankety Športovec Partizánskeho za rok 2013. V najmladšej kategórii do 15 rokov zvíťazil so 651 hlasmi Dominik Buday z Karate klubu Drap Partizánske. V kategórii od 15 do 19 rokov patrí prím atlétke Natálii Švecovej, ktorá získala 404 hlasov. V kategórii nad 19 rokov žala úspech hádzanárka Simona Súlovská, ktorá sa môže pochváliť 618 hlasmi.

 

Večer venovaný športovcom  sprevádzali vystúpenia spevákov a tanečníkov, športové exhibície i netradičné súťaže mladých reprezentantov športových klubov.

Môže sa Vám ešte páčiť...