Gotec zamestná v Partizánskom sto ľudí

Nemecká firma Gotec, ktorá na jar budúceho roka zaháji výrobu v Partizánskom, už začala s náborom zamestnancov. Do svojho závodu plánuje prijať prvých dvadsať pracovníkov do konca februára budúceho roka, ďalších osemdesiat pracovných miest chce obsadiť do novembra 2014.

Majitelia spoločnosti Gotec ešte v máji informovali vedenie mesta  o zámere otvoriť v Partizánskom závod, ktorý ponúkne 100 nových pracovných príležitostí. O aktuálnom postupe realizácie investorského zámeru hovoril primátor Jozef Božik s generálnym riaditeľom spoločnosti Johannom Wilhelmom Coxom koncom minulého týždňa. Ako na stretnutí uviedol Cox, celý proces je momentálne vo fáze predprípravy. „Od 8. januára začíname dovážať stroje a implementovať technológiu. S výrobou chceme začať v marci,“ konkretizoval. Gotec už začal aj s náborom pracovníkov, ktorých počet by mal v novembri budúceho roka dosiahnuť plánovaných sto. „Hľadáme ľudí do výroby a logistiky. Určite, výhodu majú ľudia s praxou vo výrobe, ale nie to podmienka. Sme pripravení pracovníkov zaškoliť v tréningovom centre v Poľsku,“ dodal Cox.     

Spoločnosť, ktorá sa venuje povrchovej úprave kovov pre automobilový priemysel, má zatiaľ jedného slovenského kľúčového partnera. Je ním spoločnosť ContiTech Vibration Control Slovakia, s. r. o., so sídlom v Dolných Vesteniciach. Práve v jej bývalých priestoroch na Javorovej ulici sa bude nachádzať i závod firmy Gotec.  „Nevylučujeme, že po získaní ďalších partnerov vytvoríme v závode v Partizánskom ďalšie pracovné miesta, pričom konečný počet by mohol oscilovať okolo 150 zamestnancov,“ objasnil Cox. Už v prípade vytvorenia 100 pracovných miest to podľa primátora znamená zníženie nezamestnanosti v našom regióne o 0,3 percenta. „Vážime si každého jedného investora, ktorý prichádza do nášho mesta a regiónu s cieľom vytvoriť nové pracovné miesta. V kontexte budúceho rozvoja mesta je spoločnosť Gotec prvou lastovičkou, ktorá síce leto nerobí, ale pre nás je mimoriadne dôležitá,“ dodal primátor.

Môže sa Vám ešte páčiť...