Folková jar v Partizánskom

Regionálnu prehliadku pôvodnej folkovej tvorby na strednom Ponitrí – Folková jar, otvoril  v piatok 27. apríla 2012 v Dome kultúry v Partizánskom primátor Jozef Božik, ktorý nad koncertom pesničkárov z Folkového klubu Partizánske prevzal záštitu.

 

Ako prví sa predstavili zakladatelia Folkovej jari – skupiny Pohoda a Túlaví. Po štyroch rokoch sa na pódiu Folkovej jari objavili domáci pesničkári – Michal Dodok a Peter Chochula. Najväčší priestor patril profesionálke Lucii Redlovej z moravského mesta Valašské Meziříčí, z ktorým Partizánske nadviazalo cezhraničnú spoluprácu. Jej originálne piesne  boli ocenené  búrlivým potleskom a veľký záujem bol o jej najnovší album – Križovatka, ktorý vyšiel len pred 10 dňami. V polovici mája album pokrstí v Prahe hudobný producent Američan Tomi Eriksen. Partizánčania boli prví, ktorí si ho mohli kúpiť. Záver Folkovej jari patril skupine Folktón, ktorá potešila aj milovníkov country a trampskej pesničky.

Folková jar bola prvou lastovičkou v oblasti kultúry – vo vzájomnej výmene pesničkárov z oboch družobných miest. Zástupcovia Folkového klubu Partizánske sú pozvaní 23. júna na multižánrový hudobný festival do Valašského Meziřičí.

Môže sa Vám ešte páčiť...