Druháčikovia pomohli vysadiť v Partizánskom viac ako sto drevín

Projekt Môj stromček druháčik má v Partizánskom po minuloročnej premiére svoje pokračovanie. Žiaci druhých ročníkov miestnych základných škôl dostali aj v tomto roku príležitosť zasadiť si svoj vlastný strom, o ktorý sa budú aj starať. Mestská zeleň sa tak opäť rozrástla o viac ako sto nových drevín.

Prostredníctvom projektu Môj stromček druháčik, ktorý je súčasťou jesennej výsadby, sa samospráva snaží prinavrátiť do mesta zeleň, ale aj vytvárať a upevňovať pozitívny vzťah detí k prírode a životnému prostrediu. „Máme priestor na to, aby sme každý rok v rámci tejto akcie vysadili v meste minimálne dvesto nových stromčekov, ktoré pevne verím, jednak budú skrášľovať okolie, ale zároveň je to veľký prínos aj pre samotné životné prostredie,“ uviedol primátor Jozef Božik, ktorým je iniciátorom tejto aktivity.

So sadením stromčekov pomáhali žiakom mestskí zamestnanci. „Spolu s deťmi sme na sídliskách i priamo v areáloch škôl vysadili celkovo 143 kusov stromov ako javory, gledíčie, platany, okrasné čerešne a iné stromy, ktoré sme vybrali na základe dlhoročných skúseností a osvedčené druhy drevín, ktoré znášajú pomerné sucho v týchto klimatických podmienkach,“ ozrejmil Marián Omelka z oddelenia životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Partizánskom. Pred vysadením stromčeka si každý druháčik pripevnil na konár ceduľku so svojím menom. Žiaci budú môcť pozorovať, ako ich strom rastie a ako sa mu darí, no tým sa to nekončí. „Detičky sa v rámci vyučovania budú o stromčeky aj starať, to znamená, že v nejakých časových intervaloch ich budú zalievať, teda nemali by vyschnúť, ale mali by rásť,“ dodal primátor.

(Tempo, msk)

Môže sa Vám ešte páčiť...