Do Partizánskeho prichádza nový investor

V priemyselnom parku v mestskej časti Malé Bielice vyrastie nový závod. Bude slúžiť na výrobu jednorazových chirurgických setov. Túto informáciu poskytlo vedenie mesta na brífingu, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 14. novembra 2019 v priestoroch mestského údau za účasti predstaviteľov americkej spoločnosti.

Novým investorom je americká spoločnosť Medline, ktorá od roku 2015 prevádzkuje podobnú výrobu aj v Bánovciach nad Bebravou. „Medline je vedúcou globálnou zdravotníckou spoločnosťou, ktorá poskytuje kvalitné zdravotnícke a chirurgické potreby najvyššej hodnoty v Severnej Amerike, Európe, Ázii a Strednom východe. Výrobný závod v Bánovciach nad Bebravou sa zameriava na balenie chirurgických setov, ktoré spoločnosť distribuuje svojim zákazníkom do celej Európy. Tieto sterilné sety pomáhajú lekárom a sestrám znižovať čas prípravy na zákrok o 15-30 minút v závislosti od operácie, čo šetrí čas a potenciálne zvyšuje počet operácií uskutočnených každý deň,“ uvádza sa na ich stránke.

Momentálne spoločnosť Medline pôsobí v podnájme v Bánovciach nad Bebravou s cca 200 zamestnancami. Keďže priestory sú nedostatočné, začali hľadať pozemok vhodný pre kúpu a postavenie nového závodu.

Ako odznelo na stretnutí, táto investícia vytvorí približne 300 nových pracovných miest v miestnej komunite, ktorí sa pripoja k súčasným 200 zamestnancom. Spoločnosť si vybrala pozemok s rozlohou 100 000 metrov štvorcových v priemyselnom parku v mestskej časti Malé Bielice. Nový závod predstavuje investíciu v hodnote 24 miliónov eur, vrátane pozemku, budovy a technológií. Začiatok výroby je naplánovaný na začiatok roka 2022.

(Tempo)

Môže sa Vám ešte páčiť...