Do Míle pre mamu sa zapojilo prvýkrát aj Partizánske

Partizánske sa v sobotu 12. mája 2012 po prvýkrát zapojilo do celoslovenského podujatia Míľa pre mamu, ktoré organizuje pri príležitosti Dňa matiek už deviaty rok Únia materských centier.

Hlavná  myšlienka obľúbeného podujatia Míľa pre mamu – Poďakovať sa mame, spojila v sobotu počas tohto ročníka 14 192 ľudí, ktorí z vďaky a úcty k svojej mame prešli symbolickú míľu (1,6 km) v 40 obciach a mestách Slovenska. Po prvýkrát patrilo medzi ne aj mesto Partizánske. „Som rád, že aj napriek daždivému počasiu sa v našom meste našlo 147 nadšencov, ktorí sa rozhodli vzdať vďaku a úctu svojím mamám takýmto originálnym spôsobom. Verím, že z roka na rok sa nás do Míle pre mamu  zapojí v Partizánskom čoraz viac,“ povedal pri slávnostnom otvorení podujatia primátor mesta Jozef Božik, ktorý si míľovú trasu po Námestí SNP v Partizánskom prešiel spoločne s ostatnými.

Súčasťou podujatia bolo aj vyhlásenie žiackej výtvarnej súťaže na tému Moja mama, ktorú vyhlásilo mesto v marci tohto roka. O dobrú náladu sa po skončení míľovej prechádzky postarala svojím vystúpením folková hudobná skupina Folktón z Partizánskeho.

Môže sa Vám ešte páčiť...