Do akcie Naše mesto sa v Partizánskom zapojilo 98 dobrovoľníkov

Na podnet primátora Jozefa Božika rozšírilo Partizánske svoju pôsobnosť v oblasti dobrovoľníckych aktivít a v piatok 15. júna 2012 sa po prvýkrát zapojilo do celoslovenského podujatia firemného dobrovoľníctva  Nadácie Pontis  pod názvom Naše mesto.

      

 

Dobrovoľníci, v rámci svojich aktivít zameraných na pomoc životnému prostrediu a sociálnu pomoc, obnovovali v piatok náter oplotenia okolo areálu Základnej školy Rudolfa Jašíka na Obuvníckej ulici a vyčistili okolie turistického chodníka od Pomníka SNP za riekou Nitrou ku  Pomníku prísahy nad mestom. Novými nátermi a drobnými úpravami skrášlili a spríjemnili aj priestory v útulku pre ľudí v núdzi  Oáza, rovnako ako aj interiéry a okolie denného centra pre klientov so zdravotným postihnutím Frézia. Kvôli predchádzajúcim daždivým dňom  pokračovali dobrovoľníci vo svojich aktivitách aj začiatkom tohto týždňa. V pondelok sa venovali obnoveniu náterov na detských ihriskách a v utorok spoločne vyčistili a upravili okolie historickej pamiatky Vodný hrad v Šimonovanoch.

Medzi dobrovoľníkmi v Partizánskom mali svoje zastúpenie spoločnosti Honeywell, Partizánske Building Components – SK, IBM Slovensko, Západoslovenská energetika a Provident Financial. Miesta dobrovoľníckych aktivít v meste  boli označené logom Postavme naše mesto na nohy. Náradie a materiál pre brigádnikov boli zakúpené z grantu Nadácie Pontis. Do podujatia firemného dobrovoľníctva Naše mesto sa spolu s Partizánskym zapojilo ďalších desať slovenských miest. 

Môže sa Vám ešte páčiť...