Bytovku č. 206 na Nábrežnej ulici už mesto uzatvorilo

Nábrežná ulica v Partizánskom je neslávne známa spustnutými bytovými domami. Ich opotrebovaný stav je najmä dôsledkom nesprávneho prístupu nájomníkov k týmto mestským bytom. Z tohto dôvodu samospráva nedávno uzatvorila aj bytový dom č. 206, ktorý má v pláne v už čoskoro zbúrať.

Mesto po prvý raz aktívne pristúpilo k riešeniu problémov s asociálmi v septembri 2012. Zorganizovalo pochod za práva slušných ľudí, ktorého sa zúčastnilo niekoľko tisíc občanov. Odvtedy sa napríklad v otázke zničených a tzv. vybývaných bytov veľa zmenilo. Okrem uzavretia dvoch bytoviek treba spomenúť aj zamknutú výškovú budovu. „Doposiaľ bolo deložovaných 162 asociálnych domácností, resp. domácností, ktoré sa správali neprispôsobivo. V roku 2014 sme na Nábrežnej ulici uzatvorili bytový dom č. 207 a o rok sme ho zbúrali, rovnaký osud čaká aj bytový dom č. 206. Koncom mája bol uzatvorený a počas letných prázdnin ho budeme búrať. Je to signál pre všetkých, ktorí si myslia, že aj keď byty vybývajú, dostanú ďalšie. No v žiadnom prípade nedovolím, aby takíto ľudia dostali šancu na území mesta získať nájomný byt,“ uviedol primátor Jozef Božik.

Budova s číslom 206 sa teda čoskoro stane minulosťou. „Vnútro bytovky je v žalostnom stave a myslím si, že nikto slušný a platiaci by nešiel do takejto lokality bývať. Preto je dôležité, aby sme pokračovali v zápase ďalej, aby sme túto časť pripravili pre budúcnosť tak, aby tu žili len tí ľudia, ktorí sa vedia správať,“ zhodnotil po obhliadke priestorov primátor. Napriek tomu, že mesto rieši situáciu chátrajúcich budov, problém s neprispôsobivým spôsobom života niektorých rodín ostal, len sa presunul na iné miesto. „Veľa z nich išlo mimo územia Partizánskeho, no vzhľadom na ochranu osobných údajov nebudem presnejšie uvádzať, kde sa vysťahovali. Platí však, že ak niekto prenajme súkromný byt alebo dom asociálne správajúcemu sa jedincovi, je to jeho súkromná vec. Od mesta asociál byt nedostane,“ dodal Božik.

(Tempo)

Môže sa Vám ešte páčiť...